Новини


Вітаємо з перемогою!!!


Гайсенюк Маргариту, ученицю 9 класу Пилиповицької гімназії, вихованку Пилиповицького учнівського лісництва Бородянського центру дитячо-юнацького розвитку, яка  посіла І місце в  обласному етапі Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик».




Дотик природи 2023

Підведено підсумки проведення Всеукраїнського біологічного форуму учнівської та студентської молоді «Дотик природи 2023» З14 по 17 листопада ц. р. Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді було проведено дистанційно фінальний етап Всеукраїнського біологічного форуму учнівської та студентської молоді «Дотик природи» 2023 року. Свій проєкт «Вплив походження на ріст і розвиток клонів на клоновій насіннєвій плпнтації Клавдієвського лісництва» у категорії «Ботаніка» представила юна дослідниця, вихованка гуртка «Forest-лабораторія» КЗКОР “Центр творчості дітей та юнацтва Київщини” Гайсенюк Маргарита.


За зайняте друге місце Маргарита нагороджена дипломом ІІ ступеня  Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України




Ліси для нащадків 2023

Протягом листопада 2023 року Центром творчості дітей та юнацтва Київщини проведено обласний етап Всеукраїнського конкурсу «Ліси для нащадків» з метою створення нових лісових насаджень, лісосмуг, парків, скверів та інших об’єктів зеленого будівництва, закладання лісорозсадників, шкілок у закладах освіти, лісництвах, на присадибних ділянках, підвищення ефективності роботи учнівських лісництв, активізації трудової діяльності учнівської молоді у галузі лісового господарства.



16 листопада 2023 року у Пилиповицьцій гімназії відбулось нагородження вихованки Пилиповицького учнівського лісництва, учениці 9 класу Гайсенюк Маргарити,  яка виборола у 2022/2023 н.р. призові місця у конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН обласного та Всеукраїнського рівнів, обласному етапі Всеукраїнського конкурсу "Юний селекціонер та генетик",  обласному лісівничому івенту "Forest-LAB: досліджуємо, оберігаємо, пропагуємо". 

                           



Всеукраїнська акція «Жук-олень – комаха Червоної книги»

       З метою привернення уваги до проблеми зменшення популяції та вимирання жука-оленя, який в Україні занесений до Червоної книги, Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді МОН України провів Всеукраїнську акцію «Жук-олень – комаха Червоної книги». Завданням акції було провести моніторинг жука-оленя на території своєї місцевості, виявлення ареалів проживання та розмноження, проведення фенологічних спостережень за комахою, вивчення біологічних, екологічних особливостей жука-оленя на території своєї місцевості, виявлення причин зменшення популяції цієї комахи.




    Грамотою Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України за змістовну природоохоронну роботу, практичну екологічну роботу – презентації, результати власних спостережень за комахами нагороджено Биховець Аріну, вихованку гуртка «Forest-лабораторія» 






 31 жовтня у Національному університет біоресурсів і природокористування України (далі – Університет) за ініціативи Київського обласного та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства (далі – Управління) та за участі навчально-наукового інституту лісового і садово-паркового господарства, департаменту освіти


і науки Київської облдержадміністрації, комунальним закладом Київської обласної ради "Центр творчості дітей та юнацтва Київщини" було проведено конференцію на тему "УЧНІВСЬКІ ЛІСНИЦТВА – ЕФЕКТИВНА ФОРМА ЕКОЛОГО-НАТУРАЛІСТИЧНОЇ ОСВІТИ, ТРУДОВОГО ВИХОВАННЯ ТА ДОПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ".
         Це було справжнє свято інтелекту та наснаги, демонстрація досягнень та успіхів нового покоління лісівників, обмін досвідом та обговорення перспектив розвитку руху шкільних лісництв.
        На цьому заході вперше разом зустрілися представники дванадцяти шкільних лісництв, які функціонують на базі державних лісогосподарських підприємств Київщини, науковці і освітяни, студенти і працівники вищих навчальних закладів.
Відкрила конференцію Тамара Нестерук, директор Комунального закладу Київської обласної ради "Центр творчості дітей та юнацтва Київщини".
        З привітальним словом виступив Станіслав Ніколаєнко - ректор Університету, член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України, доктор педагогічних наук, професор. Станіслав Миколайович привітав учасників конференції, розповів про напрямки діяльності, потенціал та можливості Університету, зазначив, що лісівнича справа – це благородна, справжня справа. Закликав вихованців бути справжніми патріотами, вчитися та працювати в України на благо України та її народу. Побажав успіхів у навчанні, бути наполегливими та не боятися труднощів на шляху до знань! 
         У своєму виступі перший заступник начальника Управління Руслан Гузенко наголосив на важливості профорієнтаційної роботи серед молоді, на тому, що лісова галузь потребує молодих, сучасних, кваліфікованих спеціалістів, які виведуть лісове господарство на якісно новий рівень.
        Також учасників конференції привітав Петро Лакида, - директор навчально-наукового інституту лісового і садово-паркового господарства, доктор сільськогосподарських наук, професор, академік Лісівничої академії наук, академік Міжнародної академії інформатизації, заслужений діяч науки і техніки України. Петро Лакида зробив презентацію інституту, познайомивши школярів з історією навчального закладу, умовами навчання та побуту, перспективами культурного розвитку особистості та дозвілля в стінах нашого університету. Директор розповів про спеціальності, які готує ННІ, відзначив особливості навчального процесу, представив видатних вчених інституту та запросив старшокласників на навчання до НУБіП України. Під час доповіді Петро Лакида згадав про сучасну базу для практичного навчання студентів в Боярській лісовій дослідній станції, яка настільки зацікавила учасників конференції, що одразу було прийнято рішення щодо проведення тут обласного зльоту юних лісівників Київської області вже навесні наступного року.
         Зі словами вітання до школярів звернувся також завідувач кафедри дендрології та лісової селекції доц. Юрій Марчук, який тривалий час працював в керівництві лісової галузі України і розвивав шкільні лісництва всієї країни. Він закликав юних лісівників постійно навчатися і самовдосконалюватися.
        Своїм досвідом з питання організації науково-дослідницької роботи на лісовому розсаднику  ділилась досвідчений керівник Дорогинського учнівського лісництва Фастівського району Стукал Ніна Іванівна.
         Доповіді робили вихованці Дорогинського, Пилиповицького, Ніжиловицького та учнівського лісництва "Паросток": Коцюк Альона, Левченко Владислав, Узакова Анастасія, Бикоріз Яна.
         На прикінці конференції діти та їх керівники відвідали музей та ботанічний сад Університету.  І ніяка негода не змогла зіпсувати нам настрій!  

Немає коментарів:

Дописати коментар

Фотогалерея

  Робота над індивідуальними дослідницькими проектами (осінь 2023 року)