понеділок, 16 жовтня 2017 р.

Вихованці Дорогинського учнівського лісництва на ХІ Всеукраїнському зльоті учнівських лісництв

27-29 вересня на Житормирщині відбувся ХІ Всеукраїнський зліт учнівських лісництв. Юних лісівників щиро вітали представники обласної ради, керівництво облдержадміністрації, управління лісового та мисливського господарства, місцевих лісгоспів, науковці Агроекологічного університету, працівники освіти області. У цьогорічних змаганнях взяли участь 23 команди. Загальна кількість учасників – 150 чоловік.
У своєму вітальному слові очільник обласного управління лісового і мисливського господарства Андрій Курінський зробив наголос на значущості діяльності шкільних лісництв, їхній виховній, екологічній, профорієнтаційній та соціальній ролі, а також додав: «Нехай не всі стануть лісівниками, але людьми виростуть достойними, закоханими у природу та її велич, ректор ЖНАЕУ О.Скидан наголосив, що присутня молодь – це майбутнє українського лісового господарства.
Відкриття змагань проводили на базі Житомирського Національного агроекологічного університету. Перед початком гості та учасники змогли оглянути та оцінити презентаційні матеріали шкільних лісництв з усієї України. Тут і альбоми, і різноманітні вироби, з дерева та природних матеріалів, а ще наукові дослідження на лісову тематику, звіти, численні нагороди. Виставка команди із Київшини за ємністю, змістовністю, висвітленням інноваційних підходів  та науковістю визнана однією із кращих.
Під час відкриття і закриття зльоту, його учасників у порадували своїм виконанням талановиті співаки – студенти факультету лісового господарства ЖНАЕУ.
У ході програми зльоту юні лісівники розгорнули наочні виставки, представивши різноманітні сфери своєї діяльності.. Також учасники зльоту презентували свою діяльність, підготувавши слайд-та-кінофільми. З них члени журі дізнались скільки багато корисних справ встигають зробити юні лісівники. Була ще й цікава навчально-пізнавальна й відпочинкова мандрівка у ДП «Баранівське лісове лісове господарство», де побували на шкілці декоративних рослин, реалізаційному майданчику підприємства, кабінеті учнівського лісництва.
Стрижень зльоту  - конкурс-захист  науково-дослідницькіх робіт юних лісівників відбувся у Баранівській гімназії.  За підсумками конкурсу вихованка Дорогинського учнівського лісництва, учениця 11 класу Куцюк Альона посіла ІІ місце. Ця висока оцінка свідчить про ґрунтовний рівень проведеної нашими юними лісівниками дослідницької роботи, актуальність обраної для захисту теми. Нагороду нашій вихованці вручав декан факультету лісового господарства Турко В.М. Захоплена і вражена побаченим, окрилена успіхом Альона пообіцяла: «Я від’їжджаю із Житомира з надією знову сюди повернутись.. Та на цей раз уже студенткою.
Не обійшлось без конкретних справ. Як символ миру учасниками зльоту закладена Алея єдності лісівників України, встановлено пам’ятний знак. На території ЖНАЕУ висадили саджанці туї західної, пухирника калинолистого, самшиту звичайного.
У Житомирі наша делегація жила в оновленому готелі «Ялинка», харчувались у гуртожитку лісокогосподарського факультету ЖНАЕУ.




Враження від зльоту дуже позитивні. Залишились тільки приємні спогади.

неділя, 8 жовтня 2017 р.

Подорож екологічною стежиною


Пропонуємо здійснити разом  подорож екологічною стежиною «Дивосвіт лісу»
Наша екологічна стежина «Дивосвіт лісу» була створена 10 років тому.  Ініціаторами і організаторами її є вихованці Дорогинського учнівського лісництва. Основна мета: використовувати матеріал екологічної стежки для природоохоронної, дослідно-наукової роботи, виховання екологічної культури населення. Під час прокладання стежини ми обирали найбільш цікаві місця для проведення навчальних екскурсій, ознайомлення з об’єктами природно-заповідного фонду, демонстрації господарської діяльності людини.
Маршрут включає в себе 7 станцій і 22 підстанції. Детальніше зупинимось на деяких з них.
Перша станція «Садиба лісництва»
 Якщо підніматися сходинками до контори, погляд відразу зупиняється на могутньому велетні -дубі звичайному, віком 180 років. Цей екземпляр дуба висотою 26 м, діаметром стовбура 130 см. є гордістю і окрасою садиби лісництва. Навколо нього створено огорожу із каменю, яка підкреслює його могутність і красу.
Велична краса дуба викликає захоплення кожного. Здається тісно його багаточисельним величезним гілкам, кожна з яких сама величиною з велике  дерево. Могутня крона дуба  кидає густу тінь на газон. У спеку вона дає жадану прохолоду i затримує пилюку, а в дощ слугує надiйною парасолею.
Скільком видам тварин дає він прихисток. Ми помічали тут 25 видів птахів, 4 види плазунів, 8 видів ссавців.
Станція  «Лісові ставки»
Чудовий краєвид відкривається із затишної альтанки на ставок. Ставки Дорогинського лісництва збудовані на річці Шинкарівка в 70-х роках минулого століття. За час, що минув від початку побудови ставків, в них створились водно-болотяні біотопи, на які впливають гідрохімічні умови, глибина, річний стік.
В західній частині ставка, біля садиби лісництва є невеличкий, круглої форми острівець, діаметром до 15 м. Цей острівець є цінним з кількох точок зору. Багато водоплавних видів птахів під час гніздування надають йому перевагу, оскільки там вони знаходять надійний захист від хижаків суходолу, наприклад, від лисиць, рідше наражаються на небезпеку з боку людей. Водоплавні птахи використовують острів для місць перепочинку між годівлею. Острів, оточений мілководдям, створює чудові умови для годівлі каченят.
Ґрунтова поверхня острова прискорила розвиток на ньому густого трав’яного покриву, переважно з кропиви дводомної, очерету, осок, рогозу. На ньому також оселилися і ростуть 3 види верби  та вільха чорна . Такий покрив  формуватиме добре укриття для гніздових качок, оскільки ворони не можуть відшукати значну кількість гнізд. Важливо, що старий трав’янистий покрив слугує навесні для захисту гніздування  
 Видове різноманіття риби в ставку досить багате: щука, лящ, товстолобик, окунь, білий амур, плітка, линь коропи, карась сріблястий тощо. Риболовля чинить певний негативний вплив на природне середовище. Ставок став не дуже сприятливим середовищем для безхребетних і водоплавних птахів. Для зручної любительської риболовлі збудовано 3 зручних містка. Чисельність окуня, який швидко розмножується, контролюється зимнім сезоном риболовлі
Станція «Декоративна шкілка»
За нею закріплені теплиці, парник і 1 га відкритого ґрунту. В парнику і теплиці вирощується садивний матеріал для відкритого ґрунту. Враховуючи потенціальні можливості лісництва тут вирощують саджанці декоративних порід дерев та кущів. Технологічний цикл включає операції від первинного розмноження рослин переважно вегетативним способом до вирощування крупномірного садивного матеріалу як з відкритою кореневою системою, так і в контейнерах.
Живцювання хвойних та листяних порід проводять у плівкових теплицях та теплицях із склом. Туманоутворюючі установки не використовуються, а висока приживлюваність досягається за рахунок застосування стимуляторів росту, ступінь приживлюваності живців становить в середньому 95%.
В лісництві культивується біля 50 декоративнихформ дерев і чагарників. Основна частина колекції - голонасінні рослини.
Станція «Угруповання мішаного лісу»
Головними лісоутворюючими породами є сосна і дуб.  Також зустрічаються  липа дрібнолиста, два види клену - гостролистий і татарський, яблуня Недзвецького,  груша лісова. Деревні породи, які входять до складу біогеоценозу мають різну висоту і утворюють по висоті декілька груп. Найвищі дерева - дуб і сосна, нижчі - клен гостролистий і липа, ще більш низькі - дика яблуня і груша. Проте чітко виражених ярусів, різко  відмежованих один від одного не утворено. Запас деревини на 1 га становить -380 м3. Повнота деревостану - 0,7.
Підріст, представлений сіянцями дуба і сосни. На пробній площадці підраховано підріст деревних порід. На 100 м2 росте 1 дерев дуба, 2 сосни, 1 клену гостролистого.
Підлісок захищає ґрунт від задерніння і вимивання, дає притулок птахам. Видовий склад чагарників доволі багатий. Зустрічаються ліщина, бруслина бородавчаста і європейська, крушина ламка, шипшина, бузина однорічна, черемха, горобина; ліщина.
Трапляються рослини, занесені до Червоної Книги України, і рослини, що охороняються: анемона велика, вовчі ягоди звичайні, сон-трава велика, підсніжник білий, лілія лісова.
Створені у 29 кварталі Дорогинського лісництва за схемою 5С 3Д 2Ял у 2003 році.
Схема посадки на виділі 2,5 м х 0,7 м. Механічний склад ґрунту- супіщаний, добре дренований.
При створенні культур для висадки саджанців дуба та ялини використовувалась лісопосадкова машина ЛМД - 1 Застосовується механізований догляд та ручний. Культури у відмінному стані. У 2008 році переведені  у лісопокриту площу.
В рік закладки лісових культур перевірялась наявність личинок травневого хруща західного. Живий надґрунтовий покрив складається із трав’янистих рослин, типових для свіжих сугрудків: папороть орляк, рокитник, герань криваво-червона, медунка неясна, кропива дводомна, гравілат, зірочник ланцетолистий,  конвалія, осока волосиста.
Цікавою ця ділянка лісових культур є ще й тому, що тут епізодично  введені екзоти: бархат амурський, модрина європейська, ялиця біла, птелея трилиста, пухірник калинолистий, таволга верболиста.
Станція «Пам’ятка природи «Вікова сосна»
В 29 кварталі Дорогинського лісництва росте велетенська сосна. Це ботанічна пам’ятка природи „Вікова сосна”, занесена в реєстр природо-заповідного фонду Київської області. Розміри її дійсно вражаючі: висота близько 34 м,  діаметр на висоті грудей 120 см. Запас деревини становить  14 м 3. . Двохсотрічний вік не псує краси лісової мешканки, а лише робить її виразнішою. Працівники лісництва та вихованці гуртка „Учнівське лісництво” огородили цей об’єкт невеличким парканчиком із штахету, за яким знаходиться і табличка з відповідним написом. Тому тим, хто вперше хоче зустрітися із цим дивом природи, не важко буде його  знайти. В даному виділі поки що обмежені виробничо-господарські роботи, можна було б максимально обмежити інше природокористування, не пускати людей у  цей лісовий виділ по гриби та ягоди. 
Станція Мисливствознавства
Чисельність копитних дуже залежить від впливу господарської діяльності людини на біотопи. Проведення ефективних біотехнічних заходів сприяло поліпшенню умов існування копитних ссавців: лося, козулі, кабана, оленя плчмистого. Упродовж останніх років чисельність копитних на території Дорогинського мисливського господарства зросла на 382 голови У 2005 році із мисливського господарства «Полісся» для акліматизації було завезено 10 голів оленя плямистого (8♀ і 2♂) . Перші три роки олень утримувався у вольєрі, площею 20 га у напіввільному утриманні. Потім 15 голів було випущено в природу. Опасання, що олень може мігрувати, не справдились. Вільно пересуваючись територією лісомисливського господарства, не відходить далі 5-10 км від підгодівельних майданчиків. Полювання на оленя плямистого не проводиться, тому чисельність стада швидко збільшується.
Різноманітність природних об’єктів на стежині створює великий простір для вимірювань, обліку, спостережень інших видів науково-дослідницької і експериментальної діяльності. Ось тематика деяких  науково-дослідницьких робіт виконаних вихованцями учнівського лісництва на стежині:
1.Моніторинг водно-болотяного біотопу, сформованого на лісових ставках
2. Дигресія лісового біогеоценозу
3. Динаміка чисельності копитних
4. Ризогенез живців у шкілці декоративних рослин
5. Прогнозування спалахів рудого соснового пильщика
6. Оцінка лікарської сировини урочища «основний масив»
7. Технології інтенсифікації та приживлюваності культур сосни

8. Облік і розселення рудих лісових мурашок

субота, 7 жовтня 2017 р.

Звіт про роботу Дорогинського учнівського лісництва



Екологічна акція «Збережи ялинку»

Запобігання вирубці молодих хвойних дерев, напередодні Нового року, проводиться екологічна акція «Збережи ялинку». Для цього організовується патрулювання в лісових угіддях, уроки аранжування, заняття з гуртківцями на тему «Історія використання хвойних на Новий рік», диспут «Екологічна «ялинкова» проблема»,  перегляд слайдів, відеофільмів.
Завершуэться акцыя пыдбиттям пыдсумкыв виставки на кращу альтернативну ялинку. Кращі роботи подаються для участі у районнному етапі конкурсу «Новорічний подарунок»

Акція «Годівничка»


 Один із способів наблизитись до природи  - це допомагати пташиному царству вижити взимку Триває зима, лютують морози, а у вихованців Дорогинського учнівського лісництва ДП «Фастівське лісове господарство» пора клопотів. Зимові місяці розпочали відкриттям акції «Годівничка». Молодше покоління юних лісівників виготовили 14 нових, та полагодили 10 минулорічних годівниць для зимуючих птахів. Щедро пригостили птахів сухими крихтами хліба, зерном, сушеними ягодами. А для великих птахів – ворон та сойок підготували жолуді  і волоські горіхи. За складеним графіком годівниці будуть регулярно поповнюватись до кінця березня.

Готуємось до  «Дня зустрічі  птахів»
В ході проведення акції юними лісівниками була проведена цілеспрямована дослідницька, практична та просвітницька робота з приваблювання і охорони, поширення і збільшення чисельності та видового різноманіття перелітних птахів. Старшокласники зосередились на  виготовленні  шпаківень. Всі завзято працювали аби зробити будиночки для шпаків затишними та надійними. Для цього використали можливості шкільної майстерні. Дошки надали працівники Дорогинського лісництва. Адже хатинки для птахів повинні бути із натуральних матеріалів. Товщина дощок не менше 20 мм, щоби у шпаківні зберігалось тепло.. До зустрічі пернатих друзів учнями школи виготовлено та розвішено двадцять два штучних будиночки. 
Під час участі в акції діти вивчали поведінку птахів, з’ясовували небезпеки, які виникають під час їх міграції, писали прозові та поетичні твори, робили фотографії. Як наслідок, чимало вихованців стали переможцями обласного етапу Всеукраїнської акції «День зустрічі птахів». Роботи переможців обласного етапу акції були надіслані до Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді для участі у заключному Всеукраїнському етапі.


Науково-дослідницька робота

 
Якщо весна і літо - зручний час для збирання матеріалів, здійснення експериментів у природі, проведення фенологічних спостережень, то осінь і зима – це час для камеральних робіт, статистичної обробки даних, оформлення науково-дослідницької роботи. Це час для зустрічей з науковими консультантами, представлення тем своїх робіт на різних конкурсах, олімпіадах. Так, цього року вихованці учнівського лісництва посіли І і ІІ місця в районному етапі, ІІІ місце у обласному етапі олімпіади з екології.  Грисюк О. та Куцюк А. захищали свої роботи у обласному територіальному відділенні Малої академії наук у секціях «Лісознавство» і «Охорона довкілля і раціональне природокористування». Тематика робіт пов’язана із інтенсифікацією приживлюваності культур сосни звичайно і обліком хвороб сіянців сосни у лісовому розсаднику. Вже декілька років поспіль  вихованці Дорогинського учнівського лісництва беруть участь  у Всеукраїнському конкурсі «Юний селекціонер та генетик», виборюючи призові місця на обласному етапі. Цього року наш гуртківець Грисюк О. на обласному етапі зайняв ІІІ місце і вийшов у фінал всеукраїнського етапу. Упевнений захист юними лісівниками власних творчих дослідницько-експериментальних робіт під час конкурсів показав їх високий рівень підготовки та результати індивідуальній роботі з цими вихованцями,  розвитку їх індивідуальних особливостей та здібностей, формування екологічної культури, дослідницьких вмінь і навичок.


Робота на  екологічній  стежині «Дивосвіт лісу»
Спираючись на результати власних досліджень, прибрали опис об’єктів, які втратили свою актуальність, описали нові, включивши до відвідування на стежці. Уточнений опис об’єктів стежини подали для участі в обласному етапі конкурсу «Природоохоронний атлас Київщини». Підготовлено 2 групи екскурсоводів для проведення екскурсій по екологічній стежині.
Паспорт на навчальну екологічну стежину:
 Мiсце знаходження: Дорогинське лiсництво ДП «Фастівське лісове господарство»  квартали 38, 29, 20
Проїзд до стежки: автотранспортом, велосипедом
Значення: навчально-дослiдницька та природо-охоронна робота.
Маршрут розроблений: вихованцями учнівського лiсництва.
Консультант: Стукал Олександр Михайлович, лісничий Дорогинського лісництва
Науковий керiвник: Мельник Віктор Іванович завідуючий відділом природної флори, доктор біологічних наук, професор.
Короткий опис маршруту: Довжина екостежини - близько 2 км. , розрахована на дві години пішого ходу і включає в себе сім  станцій та 22 підстанції                          

Конкурс «В об’єктиві натураліста».
Ліс - одвiчна симфонія природи, її храм. Це скарбниця рiзних видiв дерев, ягiд, грибiв, медоносних лікарських трав, хутрових звiрiв , птахiв та інших мешканців зелених шат. Вабить вiн до себе в будь-яку пору року. Восени - різнокольоровою гамою листя і грибним ароматом, взимку -  Та й в зенiтi лiта стомленi мандрiвники знаходять пiд його крилатими шатами притулок вiд спеки. Тисячi жителiв мiст та селищ поспiшають у вихiднi та святковi днi до лісу, аби вдихнути ковток чистого повiтря, почути безсловесну симфонiю природи, набратись сил до нових трудових буднiв.  Дерево споконвiчно дарувало майже все необхiдне людинi. Воно виколисало людство на своїх вiтах i було для первiсної людини пристанищем, i дахом над головою, лiжком i захисником. Згодом дерево принесло приборканий вогонь. Важко перерахувати функцiї лiсу, його роль у господарствi  країни.  З метою попередження виникнення лісових пожеж лісгоспом вже створено 100км мінералізованих смуг та 250км проведено догляд за ними; проводяться бесіди з учнями шкіл , що розташовані в зоні діяльності лісгоспу на природоохоронну тематику та роз»яснюються правила поведінки в лісах.  За цими цифрами стоять люди – чудовий дружній колектив підприємства, який своєю нелегкою та клопіткою працею ,у наш такий неспокійний час , працює для створення продуктивних лісових насаджень та раціональне використання наявних ресурсів. Ліс гарний в усі пори року.  Мабуть, немає жодної людини, яка б не милувалась красою та величчю лісових просторів. А продовжити спілкування з милим другом допомагають фотографії лісових пейзажів. На їх основі гуртківці створили слайд-фільм «Перлини мого лісу»і подали на конкурс «В об’єктиві натураліста». За підсумками цього конкурсу посіли друге місце в обласному етапі.  

Заготівля та переробка шишок сосни
 
 
Вихованці учнівського лісництва щороку збирають шишки сосни та ялини із плюсових або елітних дерев. Насіння з таких дерев характеризується більшим вмістом поживних речовин, підвищеною енергією проростання та схожістю. Зібране на вирубках сосни шишки  відвезли на шишкосушарку у сусіднє Веприківське лісництво, де безпосередньо спостерігали та брали участь у всіх стадіях переробки шишок: завантаження у барабан, за допомогою якого відділяють насіння, закладання насіння в агрегати, які знекрилюють і доочищують насіння, закладання порожніх шишок у котел, який обігріває приміщення і створює необхідну для сушіння температуру. Минулої зими  вихованці учнівського лісництва заготовили 25 кг шишок сосни , або у виході - 250 г насіння. Отримане насіння висадили на лісовому розсаднику учнівського лісництва. Вирощування лісу починається із заготівлі насіння. Якісне насіння – основа лісогосподарського виробництва. Це майбутні здорові, продуктивні ліси.

Змагання колективів екологічної просвіти (агітбригад)

  Просвітницька робота, яку проводять вихованці гуртка, триває протягом зими. Центральне місце в ній займає підготовка до змагань екологічних агітбригад у районі та виступи перед колективами дорослих та дітей. З кожним роком екологічних проблем на Землі стає все більше. Всі розуміють, що потрібно зупинитися знищувати нашу планету і почати її лікувати від ран, завданих людиною. Проблеми екології хвилюють не тільки дорослих, а й молоде покоління, в якого теж щемить серце і болить душа за сьогодення і майбутнє. 19 квітня 2017 року, напередодні Міжнародного дня Землі Фастівським еколого-етнографічним центром відділу освіти Фастівської РДА за підтримки Державного підприємства «Фастівське лісове господарство» було проведено районний конкурс колективів екологічної просвіти «Земля – наш спільний дім». На святково вбраній сцені учасники агітбригади «Довіра» показали потужний потенціал, відкритість, мобільність, демократичність, гуманістичність, а також мали можливість показати свою майстерність у висвітленні актуальної екологічної проблеми. Присутні побачили, що діти, свою любов до природи доводять гарними справами: садять дерева, ліс, доглядають за молодими насадженнями, збирають насіння деревних порід, прибирають сміттєзвалища, виготовляють годівнички, шпаківні, підгодовують звірів у лісі, проводять науково-дослідницькі роботи, беруть участь у різноманітних природоохоронних заходах і конкурсах, організовують акції та багато іншого. За підсумками змагань, агітбригада «Довіра» посіла І місце серед колективів просвітницької роботи району.
Кожен, хто бачив виступи агітбригади «Довіра» замислиться про збереження неповторної краси нашого рідного краю, про шану до довкілля, шанобливе ставлення до природи, до всього живого.

Інша пропагандиська та просвітницька робота

Триває підготовка до весняного періоду. Виготовляємо листівки на протипожежну тематику «Захисти зеленого друга». Працюємо з літературними джерелами у бібліотеці та мережі Інтернет за темою «Небезпечний вогонь». Періодично оновлюємо тематичну стіннівку «Юний лісівник». Публікація фотоінформації «Дружу із природою» на сайті Дорогинської ЗОШ І-ІІІ ст.



Всесвітній  День дикої природи


 День покликаний нагадати нам про необхідність активізації боротьби зі злочинами проти дикої природи, привернути увагу до проблеми браконьєрства, що має далекосяжні екологічні, економічні та соціальні наслідки.
3 березня 1973 року було прийнято Конвенцію, що регулює міжнародну торгівлю рідкісними видами флори і фауни, відому як СІТЕС. Під міжнародною охороною на сьогодні знаходиться близько 5600 видів тварин і 30 тисяч видів рослин. Учасниками Конвенції є 180 держав, серед яких і Україна.
3 березня,  зазначаючи цінність диких тварин і рослин, особливо тих, які потребують захисту, проводимо конкурс на кращий твір, організовуємо тематичну виставку, виступи гуртківців перед іншими учнями школи. Тематика виступів «Краса і різноманіття форм дикої природи», «Тварини і рослини Чорної книги» підвищують свідомість та розуміння необхідності збереження флори і фауни. У свою чергу ми хочемо закликати всіх любителів флори та фауни об’єднатися і влаштувати у цей День цікаву та захоплюючу подорож у світ дикої природи, адже Україні дійсно є чим пишатися і що показати!

Профорієнтаційна робота


Зимова пора – найкращий час для здійснення подорожей  та  екскурсій. З метою профорієнтації побували наші гуртківці у Білоцерківському Національному аграрному університеті, де зустрілись із провідними фахівцями кафедр генетики, селекції та насінництва сільськогосподарських культур, садово-паркового господарства,  лісівництва, ботаніки та фізіології рослин.
Екскурсія до Національного університету біотехнологій і природокористування  дала вихованцям гуртка змогу ознайомитися з різними лісівничими професіями, зі змістом трудової діяльності в галузі кожної з них, з вимогами, які ці професії висувають до людини.  Зустріч із дітьми  провів завідувач кафедри технології лісогосподарського виробництва, професор, доктор наук Гриб Володимир Макарович.

Екскурсія до Центрального Ботанічного саду
Багато нового і цікавого про світ флори нашої планети дізнались юні лісівники під час екскурсії до Центрального Ботанічного саду у м.Київ. З експозицією рослинного світу субтропіків і тропіків, колекцією орхідей і азалій ознайомив завідуючий відділом дендрології, доктор біологічних наук Клименко Юрій Олександрович який є також і науковим керівником багатьох дослідницьких робіт вихованців учнівського лісництва. . Зустріч продовжилась спілкуванням із завідуючим відділом дикої флори, доктором біологічних наук, професором  Мельником Віктором Олександровичем. 
Навчальні заняття з оволодіння
«Основами лісівництва»
Провідні спеціалісти лісгоспу проводять змістовні, цікаві навчальні заняття  в кабінеті учнівського лісництва. Тут вони вивчають ази лісогосподарської справи та знайомляться з різними напрямками діяльності підприємства.
В «День знань про ліс» лісничий Дорогинського лісництва Стукал Олександр Михайлович навчає користуванню мірною вилкою, висотоміром, бусоллю, теодолітом; розповідає про запровадження у лісову галузь інноваційних технологій, користування КПК для обліку деревини. Проводить екскурсію по Дорогинському лісництву «Лісники відкривають двері»,
формує у вихованців учнівського вміння читати план ділянки учнівського лісницва, знайомить з його викопіровкою із планшета лісництва.

Кабінет учнівського лісництва

Постійно поповнюється цікавими експозиціями про ліс як живий організм. Цього року виготовили серію декоративних виробів « Мій дендрарій» із полімерної глини.
Скидаючи шапку перед видатними лісоводами-науковцями, які уславили вітчизняну лісівничу науку, створили стенд «Вчені-лісоводи» 
Учнівське лісництво має свою історію і традиції. Створене у 2004 році воно має на своєму рахунку чимало здобутків. Портрети юних лісівників, чий внесок у розвиток учнівського лісництва особливо вагомий, розмістили на стенді «Дерево пошани».

Всеукраїнська науково-практична конференція «Відтворимо ліси разом».
 Напередодні Всесвітнього Дня лісу беремо участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Відтворимо ліси разом».  Для участі у цьому заході подаємо тези з питання організації і поліпшення ефективності роботи учнівських лісництв, проблем збереження біологічного різноманіття лісових екосистем, для друку інформаційному збірнику НЕНЦ, готуємо тематичну виставку «Лісовідтворення. Пошуки молоді». Два роки поспіль Дорогинському учнівському лісництву випадала честь відкривати конференцію. За підсумками участі у конференції Дорогинське учнівське лісництво нагороджено грамотами НЕНЦ за виставку та презентацію досвіду роботи,  керівник учнівського лісництва Стукал Н.І. включена до складу педагогічного об’єднання «Лісова громада».


Презентація досвіду роботи
  Нещодавно, за ініціативи Українського центру підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів лісового господарства відбулось практичне заняття «Ознайомлення з роботою Дорогинського учнівського лісництва», яке діє при державному підприємстві «Фастівське лісове господарство». У заході взяли участь завідуючий кафедрою Укрцентркадриліс, вихованці учнівського лісництва «Совенятко» м.Ромни Сумської області із наставниками.  Тепло привітав гостей і ознайомив з програмою заняття лісничий Дорогинського лісництва Стукал О.М. Юні лісівники із Дорогинки провели презентацію своєї роботи: показали виступ агітбригади «Довіра», розповіли про здійснювану природоохоронну, науково-дослідницьку роботу, інформаційно-пропагандиську діяльність, теоретичну підготовку. Вихованець учнівського лісництва Грисюк Олександр, який має призові місця в олімпіадах, МАН, зльотах і конкурсах ознайомив присутніх із результатами своєї науково-дослідницької роботи «Ріст і плодоношення клонів дуба звичайного». Керівник учнівського лісництва Стукал Н.І. дала поради щодо ведення документації, створення кабінету учнівського лісництва, шкільного розсадника. На садибі лісництва гості побували біля погруддя Морозова Г.Ф., основоположника «Вчення про ліс», оглянули техніку, яка використовується для обробітку ґрунту, ознайомились з принципом роботи  машини. Особливе враження на гостей справив розсадник учнівського лісництва.

  Діяльність учнівського лісництва відіграє важливу роль в профорієнтації учнів. Частина з них обов’язково стане спеціалістом лісового господарства, а знання і навички грамотного лісорозведення і лісовідновлення вони отримують вже тепер.

Фотогалерея

  Робота над індивідуальними дослідницькими проектами (осінь 2023 року)